Kwesta listopadowa  na rzecz jastrzębskiego

hospicjum domowego

1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych, kiedy jak co roku będziemy odwiedzali groby naszych krewnych i znajomych, spotkamy młodzież szkół średnich kwestującą na rzecz jastrzębskiego Hospicjum Domowego im. księdza Eugeniusza Dutkiewicza SAC przy parafii św. Katarzyny.

Jest to już tradycja, bo już od 12 lat w tym szczególnym dniu zadumy nad życiem i przemijaniem, młodzi ludzie będą prosili o wsparcie finansowe hospicjum. Wolontariusze będą posiadali identyfikatory imienne ze zdjęciem i kwestować będą do oznaczonych puszek. Mieszkańcom miasta będą ofiarowywali kalendarzyki na rok 2015.

Hospicjum nasze utrzymuje się wyłącznie z darowizn, zbiórek publicznych i 1 % podatku. W tym roku zebraną kwotę przeznaczymy na sprzęt i środki higieny osobistej potrzebne do opieki nad chorymi.

Prosimy o życzliwość, przychylność i hojność.

Organizatorzy zbiórki