Hospicjum nasze opiekuje się osobami cierpiącymi na choroby nowotworowe. Są to nie tylko osoby starsze , czy w podeszłym wieku. Zdarza się , że chorują 30 czy 40 latkowie, mający dzieci, które zostają z drugim rodzicem po śmierci mamy czy taty.

             W hospicjum otaczamy te rodziny pamięcią. Opieką obejmujemy dzieci do 16 roku życia. Pamiętamy o nich przy okazji Świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocnych obdarowując je słodyczami.
             W dniu 6.06.br. w godz. 14:00- 19:00 grupa wolontariuszy zorganizowała wraz z Jeździeckim Klubem Sportowym „Equi Verso” Dzień Dziecka, w którym wzięło udział 20 dzieci wraz z rodzicami. Pogoda dopisała, frekwencja również z czego bardzo się cieszymy.
Festyn rozpoczęliśmy od zwiedzania stajni, dzieci pomagały przygotować konie do jazdy. Następnie nasi milusińscy odbyli przejażdżkę konną pod opieką instruktorów. Widać było, jakie to było wielkie przeżycie dla niektórych małych jeźdźców. Ogromną frajdę zapewnili dzieciakom i rodzicom członkowie Stowarzyszenia „4x4 Renegaci”, którzy wozili wszystkich swoimi pojazdami terenowymi. Prosiliśmy rodziców, żeby dzieci przywiozły marchew i jabłka, którymi mogły karmić konie. Sprawiło to wszystkim dużo radości.
             Czas zabawy umiliły dzieciom słuchaczki studium muzycznego „ MUSIC POINT”, które wystąpiły z krótkim programem artystycznym. Panom Przemysławowi Strączkowi i Pawłowi Jagodzińskiemu dziękujemy za oprawę muzyczną i nagłośnienie.
             Dzięki wsparciu Zakładu Wędliniarskiego Piotr Gruner , Piekarni „Jedynka”, Firmy Handlowo-Produkcyjnej „Ela”, Zakład Piekarniczo-Cukierniczego„Maxim” mogliśmy zapewnić dzieciom poczęstunek. Z uwagi na wysoką temperaturze powietrza planowane ognisko zamieniliśmy na grilla. Kiełbaski wszystkim bardzo smakowały. Uczestnicy zabawy otrzymali również paczki za słodyczami ufundowane przezZakłady Przemysłu Cukierniczego „Mieszko” S.A. w Raciborzu , Straż Miejska podarowała gadżety w postaci odblasków i klocków edukacyjnych, a Dyrekcja MOSiR ufundowała bilety wstępu na basen.
             Rodzice byli bardzo zadowoleni, mieli okazję porozmawiać, spędzić czas z dziećmi, dziękowali za pamięć o nich. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują, wszystkim, dzięki którym mogliśmy umilić sobotnie popołudnie dzieciom, które szczególnie potrzebują wsparcia i opieki.

Organizatorzy