W piątek 23 października pożegnaliśmy niezwykłą postać, wolontariuszkę o pięknym sercu. Kilka dni wcześniej, niespodziewanie Pan powołał Teresę do siebie.

W progi  jastrzębskiego Hospicjum zawitała, gdy przyszło jej się zmagać ze śmiertelną chorobą syna. Szukała wsparcia a potem została z nami służąc innym. Ponad 16 lat niosła ulgę w cierpieniu i wspierała rodziny. Robiła to z niezwykłą szczerością i prostotą. Zapamiętamy ją na zawsze jako osobę z ogromną energię, niezwykłym uśmiechem i charakterystycznym głosem wyrażającym zrozumienie w nawet najgorszych chwilach. Ze szczerością i prostotą patrzyła na bardzo trudne i skomplikowane zrządzenia losu. Celnie je komentowała i puentowała. Nade wszystko była prawdziwym samarytaninem i człowiekiem o złotym sercu. Wzorem dla nas wolontariuszy.

Za swoją służbę została uhonorowana Odznaką Honorową Za Zasługi dla Województwa Śląskiego przyznawaną przez Kapitułę Sejmiku Śląskiego.

Droga Tereso… to dobro, które dałaś, nam Wolontariuszom, i naszym podopiecznym, zostanie przekazane dalej, bo dobro trzeba pomnażać.

Wolontariusze
Hospicjum Domowego