Podsumowanie zbiórki w dniu 22.04

W dniu 22.04.br przed 14 kościołami naszego miasta przeprowadzona została zbiórka pieniężna pt. Pola Nadziei W akcji udział wzięło 318 wolontariuszy. Byli to uczniowie z jastrzębskich szkół wraz z opiekunami. Zarząd Hospicjum serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom akcji Pola Nadziei za zaangażowanie jak również wszystkim ofiarodawcom.

Zebraliśmy 21.613,20 zł. Poniżej zdjęcia ze zbiórki.

 

Zbiórka - 22.04.2012

Wzorem lat ubiegłych  tak i w tym roku nasze Hospicjum  jest uczestnikiem Ogólnopolskiej Kampanii "Pola Nadziei" Częścią składową tej kampanii jest kwesta z której dochód przeznaczony jest na potrzeby hospicjum. Jest to akcja jednorazowa przeprowadzona na terenie naszego miasta. Uczestnikami zbiórki pieniężnej będą uczniowie - wolontariusze jastrzębskich szkół. Zbiórka przeprowadzona będzie w dniu 22.04.2012 (niedziela) przed kościołami do oznaczonych puszek, wolontariusze będą wyposażeni w identyfikatory imienne ze zdjęciem.  

Z góry serdecznie dziękujemy  za okazaną życzliwość i wspieranie naszych działań.

 

Inauguracja

W dniu 19.09.2011 r w Hospicjum Domowym w Jastrzębiu – Zdroju odbyła się inauguracja Akcji Pola Nadziei 2012, w której uczestniczyli przedstawiciele placówek oświatowych z terenu Jastrzębia- Zdroju.

Na spotkaniu które prowadziły Panie Elżbieta Siwiec i Lidia Trześniewska przedstawiony został plan pracy na 2012 rok i tak w dniu 06.10 br odbędzie się zakładanie nowych poletek żonkilowych jak również reaktywowanie już istniejących poprzez dosadzenie nowych cebulek. W przedszkolach przeprowadzony będzie projekt edukacyjny „Żonkilowy Dzień”.

Uczniowie szkół podstawowych będą brać udział w konkursie plastycznym pt „W poszu-kiwaniu nadziei” z elementem żonkila  zaś uczniowie szkół gimnazjalnych i młodzież starsza w konkursie fotograficznym i multimedialnym pt „W poszukiwaniu nadziei”.

W dniu 22.04.2012 r zaplanowano kwestę pod kościołami naszego miasta. Na przestrzeni całego roku będą prowadzone pogadanki przybliżające dzieciom i młodzieży ideę hospicyjną.

 Całością akcji Pola Nadziei 2012 kierować będą Panie Elżbieta Siwiec i Lidia Trześniewska

 

Pola Nadziei - sadzenie żonkili

W dniu 06 października uczniowie szkoły podstawowej nr 5 korzystając z pięknej pogody zasadzili żonkile wokół szkoły. Wiosną zakwitną jako symbol solidarności z chorymi na choroby nowotworowe. Przypomną nam o ludziach cierpiących i oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia .

Pieniądze ze sprzedaży kwiatów trafią do Hospicjum Domowego w Jastrzębiu Zdroju. Sadzenie żonkili odbyło się po raz czwarty, a koordynatorem akcji była pani pedagog Joanna Łapińska Gruszczyk.

 

Ciąg dalszy... - sadzenie żonkili

Jak co roku jesienią uczniowie jastrzębskich szkół sadzą cebulki żonkili. Zarząd Hospicjum serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom akcji Pola Nadziei za zaangażowanie jak również wszystkim ofiarodawcom.